Historie

atlas-weyhausen-weycor-unternehmen 

KVALITA, INOVACE A SPOLEHLIVOST. JIŽ VÍCE NEŽ 50 LET.

Více než 50 let Atlas Weyhausen GmbH z města Wildeshausen vyvíjí, vyrábí a prodává kolové nakladače, tandemové válce a zeminové válce. Výjimečná flexibilita středně velké rodinné firmy a jedinečný týmový duch našich zaměstnanců i distributorů zaručují vysoký standard našich strojů a služeb. Díky jasné struktuře společnosti pracujeme velice efektivně a všechny naše produkty uspokojí ty nejvyšší nároky našich zákazníků.

Kolové nakladače a vibrační válce jsou vyráběny přímo ve Wildeshausenu nedaleko Brém. V různých odděleních zde pracuje 230 zaměstnanců. V maďarském Kaposváru vlastníme dceřinou firmu Kapos Atlas Gépgyár Kft., která se zaměřuje na výrobu základních ocelových konstrukcí našich strojů a montáž vybraných hydraulických prvků a souvisejících částí.

1971

Zahájení výroby kolových nakladačů ve Wildeshausenu

AR 70 byl prvním kolovým nakladačem, který v roce 1971 sjel z výrobní linky ve Wildeshausenu. Označení “AR” se stalo symbolem a zkratkou pro “ATLAS Radlader (nakladač)” a jistotu té nejvyšší kvality.

1975

První kolový nakladač s hydrostatickým pojezdem

Hydrostat – nový koncept, který nahradil manuální převodovku. Hydrostat je v naprosté většině případů ideálním typem pojezdu, zejména pokud je požadováno plynulé nastavení rychlosti pojezdu.

1998

Nový koncept kolových nakladačů

Revoluční designová koncepce se zaoblenými tvary a zcela novým pracovním prostorem. Jasně nejlepší výhled ze všech strojů na trhu a ergonomie ovládacích prvků. Vkročení do úspěšné budoucnosti.

2005

Hutnící zařízení z Wildeshausenu

Za účelem proniknutí na nové trhy se rozbíhá výroba tandemových a zeminových vibračních válců. Konstrukce a výroba probíhá také ve Wildeshausenu.

2013

Kolové nakladače e-generace

Nové typy nakladačů generace s příponou “e” nejen naplňují, ale překonávají nejpřísnější emisní požadavky. Navíc všechny e-modely přináší výrazný nárůst výkonnosti.

2016

weycor by Atlas Weyhausen // Nová řada XXL nakladačů

Zcela zásadní změna v prezentaci firmy a jejich produktů. ATLAS se mění na weycor. Výrobky z Wildeshausen od nynějška mají novou obchodní značku. Nic jiného se nemění! Atlas Weyhausen odhaluje na výstavě Bauma 2016 nový největší model AR 250e. Sériová výroba je zahájena v dubnu 2017.

ZNAČKA ATLAS JE NYNÍ WEYCOR – VŠE OSTATNÍ ZŮSTÁVÁ.

content-logo-atlas
content-logo-weycor 

Náš úspěšný růst provázela značka ATLAS! Nicméně v roce 2015 jsme se rozhodnuli vstoupit do budoucnosti s novou značkou "weycor". Zároveň jsme se navrátili k původnímu přepracovanému logu Atlas odkazujícímu na naši identitu. Logo weycor dnes zobrazuje titána Atlase nesoucího svět na svých ramenou. 50 let kvality, inovativnosti a spolehlivosti zůstává.

Výkonnost, preciznost, spolehlivost – to jsou základní atributy, které nás i nadále vedou dopředu!